KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4471296
*
nr 447 1296
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Madeleine Pyk, olja på duk, ca 1970, 109x96 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
18.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 19:37:24
1
11.500 kr
21/1 15:25:16
2
15.100 kr
22/1 12:34:29
1
14.000 kr
22/1 12:35:32
1
15.000 kr
22/1 12:37:15
1
16.000 kr
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: madeleine pyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5384 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:44
-
5382 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:40
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:12
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
nr 447 1296
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Madeleine Pyk, olja på duk, ca 1970, 109x96 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 8.000 kr |
Såld: | 18.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 19:37:24 | 1 | 11.500 kr |
21/1 15:25:16 | 2 | 15.100 kr |
22/1 12:34:29 | 1 | 14.000 kr |
22/1 12:35:32 | 1 | 15.000 kr |
22/1 12:37:15 | 1 | 16.000 kr |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: madeleine pyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5384 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:44 -
5382 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:40 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:12